За рік обсяги будівництва в Україні зросли на 20%

Про це повідомила Державна служба статистики.

Зростання обсягу будівельних робіт спостерігалося у всіх категоріях будівництва. У житловому будівництві зростання склало 3%, в нежитловому – 27,4%, в інженерному – 23,3%.

У 2019 в порівнянні з попереднім роком збільшення обсягів будівельних робіт зафіксовано в 22 областях України і в Києві.

Найбільш істотне зростання спостерігалося у Вінницькій (на 76,3%, до 10,2 млрд грн), Чернігівській (на 51,8%, до 1,8 млрд грн) і Миколаївській (на 45,1%, до 4,2 млрд грн) областях.

Зниження обсягів виконаних будівельних робіт зафіксовано в Запорізькій (на 7,6%, до 3,7 млрд грн) і Луганській (на 1,3%, до 0,6 млрд грн) областях.

У Києві зростання обсягів будівельних робіт за минулий рік збільшився на 24% – до 41,2 млрд грн.

“Одним з чинників зростання є активна державна політика щодо поліпшення транспортної інфраструктури, в тому числі автомобільних доріг, яка реалізовувалася з використанням коштів державного та місцевих бюджетів, а також коштів міжнародних донорів. Так, згідно з даними Держказначейства, за 11 місяців 2019 року видатки фонду збільшилися в 1,5 рази і склали 40,6 млрд грн “, – повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов.

Саме ці гроші, а також кошти приватних підприємств підстьобнули зростання обсягів будівництва інженерних споруд та нежитлових будівель.

А відносно скромний показник зростання в житловому будівництві Милованов пояснив тим, що в минулі роки нового житла побудували настільки багато, що пропозиція поки значно перевищує попит!